Головний зміст

Новини

dsa1 6bc97d6659 eb3fbff2963d30d27ccb2b9d9937d7e9"Відновлення пошкоджених приміщень судів є першочерговою задачею Державної судової адміністрації України", - відзначив очільник ДСА України під час робочих нарад у Дарницькому та Дніпровському районних судах м. Києва 20 вересня 2022 року.

 

 

 

predvsudОсоба звернулася з позовом до іншої особи та Державної служби інтелектуальної власності України про визнання патенту України на корисну модель недійсним та зобов’язання вчинити певні дії. Позивач є власником патенту України на корисну модель, який зареєстровано 24 лютого 2010 року. На його думку, патент, виданий відповідачеві у 2012 році, має аналогічний зміст та порушує Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», оскільки не відповідає такій умові патентоздатності, як новизна.

napisanie resheniyaОсоба у жовтні 2020 року подала заяву про відшкодування моральної шкоди в розмірі 1,5 млн грн за дії правоохоронних органів у 2010 році. З приводу цих подій справи про відшкодування моральної шкоди суди розглядали неодноразово. Заява була подана на підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» (Закон).

Court300До Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання про обрання запобіжного заходу підозрюваному в умисному спричиненні співмешканці тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті (ч.2 ст. 121 КК України).

 

 

 

 

Sud59fae9080958dРайонний суд заочним рішенням частково задовольнив позов фізичної особи до Державної казначейської служби України, треті особи: прокуратура області, ГУ Національної поліції, про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішенням, діями чи бездіяльністю органів досудового слідства, прокуратури.

 

 

ukazВійськовий злочин, вчинений військовослужбовцем під час дії правового режиму воєнного стану, свідчить про його максимальний ступінь суспільної небезпеки, а відтак до такого військовослужбовця може бути застосовано виключно запобіжний захід - тримання під вартою.